Ogrzewanie hal oraz powierzchni magazynowych za pomocą promienników gazowych to jeden z najskuteczniejszych sposobów.

Promiennik gazowy rurowy typu SBT to zupełnie nowy, innowacyjny i tani produkt grzewczy. Charakteryzuje się wysoką sprawnością radiacyjną oraz niskim zużyciem gazu. Promiennik pozwala znacznie obniżyć koszty montażu w porównaniu do innych systemów grzewczych.

Palnik promiennika rurowego wyposażony jest w wentylator nadmuchowy oraz w układ mieszania gazu i powietrza znajdujący się wewnątrz palnika. Wytwarza on długi, laminarny płomień we wnętrzu rury promieniującej wykonanej ze stali aluminizowanej. Wytworzone ciepło rozgrzewa rury promiennika do wysokiej temperatury (około 530°C.) Ogrzewanie promiennikowe polega na transmisji ciepła z rozgrzanego promiennika do ciał o niższej temperaturze. Odprowadzenie spalin odbywa się poprzez komin zamontowany na początku urządzenia. Elementem odbijającym promieniowanie w żądanym kierunku jest reflektor wykonany ze stali nierdzewnej i zamontowany ponad rurami promiennika za pomocą specjalnych zawiasów. W ten sposób, maksymalna ilość ciepła jest przesyłana w miejsce, gdzie jest ono potrzebne.

Do promiennika SBT można podłączyć termostat z programatorem tygodniowym w skrzynce z certyfikatem IP65. Sterownik można zakupić w naszym sklepie internetowym.