Budowa gazowego promiennika ceramicznego

Promiennik gazowy ceramiczny jest zbudowany z palnika, komory spalania, z zaworu gazowego, automatyki sterującej. Palnik w promienniku gazowym ceramicznym wykonany jest z płytek ceramicznych wykonanych z wypiekanego kordierytu. Płytki promiennika są odporne na wysoką temperaturę. Gaz spala się na płytce ceramicznej rozgrzewając ją do temperatury około 800 stopni C.  Promienniki gazowe mogą pracować z gazem ziemnym lub propan-butan. Promienniki ciepła posiadają wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość wydajnego i taniego w eksploatacji ogrzania dużych powierzchni, dlatego też są idealnym Read more…

Jak działa promiennik gazowy rurowy?

Ogrzewanie hal oraz powierzchni magazynowych za pomocą promienników gazowych to jeden z najskuteczniejszych sposobów. Promiennik gazowy rurowy typu SBT to zupełnie nowy, innowacyjny i tani produkt grzewczy. Charakteryzuje się wysoką sprawnością radiacyjną oraz niskim zużyciem gazu. Promiennik pozwala znacznie obniżyć koszty montażu w porównaniu do innych systemów grzewczych. Palnik promiennika rurowego wyposażony jest w wentylator nadmuchowy oraz w układ mieszania gazu i powietrza znajdujący się wewnątrz palnika. Wytwarza on długi, laminarny płomień we wnętrzu rury promieniującej wykonanej ze stali aluminizowanej. Wytworzone ciepło rozgrzewa rury promiennika do wysokiej temperatury (około 530°C.) Ogrzewanie Read more…

Jak działa piecyk gazowy z odprowadzeniem spalin?

Piecyk gazowy z odprowadzeniem spalin jest zasilany gazem ziemnym, propanem, lub propanem-butanem (LPG).Po odpaleniu i ustawieniu poziomu ogrzewania (1-7) piecyk ogrzewa pomieszczenie do temperatury odpowiadającej danemu poziomowi (temperatura z przedziału od 13-30°C). Kiedy osiągnie temperaturę, wyłącza się automatycznie duży palnik i zostaje odpalony jedynie płomień świeczki. Zużycie gazu jest wtedy minimalne, ale dzięki temu nie musisz ponownie odpalać piecyka, gdy temperatura zacznie spadać; stanie się to automatycznie. Każdy piecyk posiada elektroniczny zapalnik na 1 baterie AA 1,5V dzięki czemu nie Read more…

ogrzewacz gazowy z odprowadzeniem spalin

Dobór piecyka gazowego do pomieszczenia w zależności od rodzaju sterowania.

Ogrzewacze gazowe z odprowadzeniem spalin na zewnątrz, często nazywane są konwektorami gazowymi. Dlatego konwektorami, że większość ciepła przekazują do pomieszczenia przez zjawisko fizyczne zwane konwekcją. Jak działają konwektory gazowe z wyrzutem spalin na zewnątrz? Konwektory gazowe posiadają stalową emaliowaną lub żeliwną komorę spalania, w której znajduje się palnik ze stali nierdzewnej lub ceramiczny, w przypadku modeli z programowalnym termostatem firmy Piecyki Gazowe Sp z o.o. Do komory spalania podłączony jest komin turbo, czyli rura w Read more…

Do jakiego pomieszczenia nadaje się nagrzewnica gazowa z odprowadzeniem spalin?

Nagrzewnica na gaz ścienna GH z zamkniętą komorą spalania i odprowadzeniem spalin na zewnątrz jest zasilana gazem ziemnym lub gazem płynnym propan-butan. Dmuchawy gazowe ścienne znajdują zastosowanie w wielu miejscach takich jak: hale przemysłowe, kościoły, warsztaty, duże hale logistyczne, domy weselne. Przymocowuje się je do ścian, za pomocą metalowych wsporników. Dzięki regulowanym kierownicom można skierować strumień ciepłego powietrza w dół. Wentylator wymusza ruch powietrza i następuje szybka wymiana ciepła pomiędzy wymiennikiem ciepła a powietrzem. Ciepłe powietrze szybko Read more…

Ile godzin pracuje piecyk na butli 11 kg?

Bardzo często zadawanym pytaniem jest : ile godzin piecyk pracuje na jednej butli gazowej najczęściej spotykanej w Polsce, czyli 11 kg? Jeśli nie jesteś ciekawskim to od razu popatrz na tabele umieszczoną pod artykułem. Kalkulacja jest bardzo prosta. Ponieważ opisy są różne i jest pełno redaktorów, którzy tworząc strony internetowe nie wiadomo dlaczego nie wpisują jednostek SI, tylko ciągle wpisują jako jednostkę mocy kcal/h lub MJ. Większość ludzi nie uważała na lekcjach w szkole i nie bardzo Read more…

promiennik do naprawy asfaltu

Naprawa asfaltu – ekonomiczne rozwiązanie

Drogi asfaltowe, nawierzchnie, infrastruktura Asfalt jest nierozłącznym i stałym elementem nawierzchni drogowych. To z niego powstaje część infrastruktury drogowej. Znajdziemy go niemalże na każdej drodze, ulicy, chodniku czy parkingu. Każda nawierzchnia zawierająca mieszankę asfaltową, dzieli się ze względu na:  konstrukcje, odkształcalność, zdolność do przenoszenie obciążeń i rodzaj materiałów zastosowanych do warstwy jezdnej, Ze względu na odkształcalność, nawierzchnie dzielimy na: podatne, półsztywne oraz sztywne. Podatne i sztywne są najpopularniejszymi w Europie. Wszystkie wyżej  wymienione, wymagają uwagi Read more…

Nagrzewnica gazowa z wyrzutem spalin- dobór mocy urządzenia

Nagrzewnica gazowa z odprowadzeniem spalin – dobór mocy urządzenia Dobór nagrzewnicy gazowej powinien być dokonany na podstawie bilansu energetycznego budynku, który ma być ogrzewany. Dla celów szacunkowych można założyć, że w w budynku średnio ocieplonym potrzebne jest około 60 W/m3. Dobór nagrzewnicy gazowej powinien być dokonany przez doświadczonego fachowca. Przykład: Hala przemysłowa ma wymiary 12x 36 m i wysokość 4 m. Kubatura wynosi V=12x36x4=1728 m3 . Czyli powinniśmy zainstalować nagrzewnice o mocy 1728 x 60 = Read more…

Zużycie gazu w nagrzewnicy gazowej z zamkniętą komorą spalania

Zużycie gazu w nagrzewnicy gazowej zależy od kilku czynników: Temperatura jaką utrzymujemy w pomieszczeniu. Np. zużycie gazu przy temperaturze w pomieszczeniu 21 C jest o wiele większe niż przy temperaturze 16 C. Wraz ze wzrostem utrzymywanej temperatury w pomieszczeniu zużycie gazu znacząco się powiększa. Zużycie gazu w nagrzewnicy gazowej nie zależy od mocy palnika.  Przykład w pomieszczeniu o wymiarach 12×6 metrów i wysokości 4 metrów można zainstalować nagrzewnicę o mocy 18 kW lub nagrzewnicę o mocy 26 kW. Zużycie gazu Read more…

Wyrzut spalin/pobór powietrza w nagrzewnicy gazowej GH

Nagrzewnica gazowa z zamkniętą komora spalania posiada następujące możliwości wyrzutu spalin/ poboru powietrza do spalania: Podłączenie rura w rurze, przy tym podłączeniu rura wyrzut spalin (średnica 60 mm dla modeli GH0618 i GH0825) znajduje się wewnątrz rury z poborem powietrza. Przykład wylotu spalin/ wlotu powietrza do spalania. Podłączenia wyrzutu spalin do jednej rury i wyprowadzenie jej na zewnątrz. Pobór powietrza do spalania z wnętrza hali. Przy tym sposobie podłączenia powietrza do spalania znacznie podnosi się sprawność nagrzewnicy, ponieważ powietrze przeznaczone Read more…