ogrzewanie hal

SUN-BEAM

PROMIENNIK GAZOWY DO NAPRAWY ASFALTU

Promiennik gazowy do naprawy asfaltu AGRH

Promiennik gazowy do naprawy asfaltu, to zupełnie nowe, wydajne i tanie rozwiązanie nie tylko dla wyspecjalizowanych firm remontujących drogi jak również (dzięki niewielkim rozmiarom i łatwości obsługi) dla małych firm, pragnących zrekonstruować nawet niewielkie ubytki nawierzchni.

Ogrzewacz gazowy do naprawy asfaltu jest przeznaczony do wykonywania drobnych remontów nawierzchni dróg, zatoczek, podjazdów, placów. Posiada termostat dzięki któremu można ustawić stałą temperaturę.

Podgrzewacz AGRH składa się z podwozia pozwalającego na swobodne przemieszczanie maszyny oraz palnika gazowego emitującego podczerwień.

Ogrzewanie asfaltu

Asfalt jest ogrzany za pomocą energii z gazu. Energia uzyskiwana jest ze spalania gazu na powierzchni płytki ceramicznej i przekazywana jest w postaci fali elektromagnetycznej, która nagrzewa określoną powierzchnie asfaltu.

Podgrzewanie asfaltu za pomocą podczerwieni służy do bezpośredniego uplastycznienia nawierzchni asfaltowej, odparowania wody i uelastycznienia nawierzchni. 

Stosując do napraw promiennik AGRH nie tworzy się nacięć kumulujących naprężenia w warstwie wiążącej jezdni – co w konsekwencji powoduje pękanie i dalszą degradację nawierzchni. To istotna zaleta – szczególnie w przypadku wiaduktów i mostów.

Brak bezpośredniego kontaktu płomienia z asfaltem pozwala wnikać ciepłu w głąb asfaltu nie powodując spalenia jego powierzchni. Rozgrzany tą metodą asfalt nadaje się do ponownego przetworzenia. 

Specjalny zawór z termostatem kontroluje temperaturę do jakiej rozgrzany zostaje asfalt. W zależności od składu mieszanki asfaltowej temperatura i czas nagrzewnia dostosowywane są przez użytkownika.

Promiennik do naprawy asfaltu jest urządzeniem samowystarczalnym, dostosowanym do zasilania gazem propan-butan lub propan z butli 11kg. Nie wymaga dodatkowych źródeł zasilania.

promiennik do naprawy asfaltu
promiennik asfalt

Promiennik gazowy do naprawy asfaltu AGRH-6 wersja kompaktowa

Promiennik do naprawy asfaltu AGRH -6 to mobilne urządzenie o niewielkich wymiarach. Urządzenie bez problemu można zmieścić do niewielkiego dostawczaka, pick-up-a lub nawet i komibii. Promiennik, podobnie jak jego większy poprzednik posiada kółka, nadające mu mobilność. Promiennik gazowy do naprawy asfaltu został zaprojektowany tak, aby był obsługiwany przez jedną osobę. AGRH – 6 świetnie sprawdzi się w drobnych naprawach drogowych na nawierzchniach asfaltowych. Promiennik został stworzony również do usuwania płyt vinyloazbestowych.

Zalety promiennika gazowego do naprawy asfaltu AGRH

szybkość w wykonywaniu napraw

brak konieczności używania dodatkowych narzędzi

możliwość naprawy tylko miejsca uszkodzenia

,,łata” zostaje wprasowana w nawierzchnię i tworzy jeden monolit

do zapłonu służy zapalnik piezoelektryczny

nie ma konieczności zamykania pasa ruchu drogowego na długi okres

Zastosowanie urządzenia naszej firmy – w trakcie remontu – ogranicza użytkowanie jezdni tylko na niewielkim obszarze.

Dane techniczne promienników do naprawy asfaltu AGRH

Model AGRH – 6AGRH – 16
Rodzaj gazuPropan-ButanPropan-Butan
Moc nominalna8,9 kW25 kW
Zużycie0,69 kg/h1,7 kg/h
Ciśnienie robocze gazu37 mbar37 mbar
Waga30kg, waga do wysyłki 40 kg55kg, waga do wysyłki 70 kg
Wymiary [wysokość/szerokość/głębokość]:700/630/1200mm 900/590/1650mm
Promiennik-do-asfaltu-agrh-6
Promiennik do naprawy asfaltu AGRH - 6
gas asphalt radiant heater
Promiennik do naprawy asfaltu AGRH - 16

Szybkość i skuteczność promiennika do naprawy asfaltu

Dzięki naszemu promiennikowi można uzupełniać ubytki nawierzchni przy studzienkach kanalizacyjnych, torowiskach, odwodnieniach lub dylatacjach na wiaduktach, mostach.

Za jego pomocą można również suszyć nawierzchnię przed wykonaniem prac wymagających suchego asfaltu.

Może być również wykorzystywany przy montażu termoplastycznego oznakowania poziomego.

cracking asphaltrepaired asphalt
Katalog-SBC

Do pobrania: