ogrzewanie hal

SUN-BEAM

PROMIENNIKI GAZOWE RUROWE

Promienniki gazowe rurowe

to nowoczesne urządzenia przeznaczone do ogrzewania obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych, magazynów, hal sportowych i kościołów, które pozwolą Państwu na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania obiektu.

Promienniki rurowe pozwalają na natychmiastowe uzyskanie ciepła. Zewnętrzna powierzchnia rury rozgrzewa się do temperatury 360°C i emituje ciepło za pomocą promieni podczerwonych, które dzięki zainstalowanemu reflektorowi kierowane są na posadzkę hali. Tym sposobem w 100% wykorzystujemy ciepło, które odczuwalne jest w dolnych, a więc zagospodarowanych i użytkowanych strefach budynku.

Zastosowane w naszych promiennikach rury ze stali nierdzewnej pozwala zwiększyć wytrzymałość naszych produktów.

Promienniki gazowe rurowe ogrzewają bezpośrednio osoby, zwierzęta i przedmioty bez konieczności ogrzewania powietrza. Pozwala to na obniżenie temperatury powietrza i zachowanie wysokiego komfortu cieplnego. Każdy stopień różnicy pomiędzy temperaturą odczuwalną, a temperaturą powietrza daje 7% oszczędności w stosunku do ogrzewania konwekcyjnego.

Rurowe promienniki podczerwieni to optymalne użytkowanie energii, to możliwość ogrzania wybranych stref bez konieczności budowania ścianek działowych, to pełny komfort cieplny i naturale warunki środowiska.

Promienniki gazowe rurowe to trwałość i jakość:

  • Podwójna rura promieniująca w formie litery U lub I wykonana ze stali nierdzewnej, pokryta czarną farbą odporną na wysoką temperaturę.
  • Wewnętrzna komora spalania wykonana ze specjalnej nierdzewnej stali, odpornej na wysoką temperaturę, chroni składniki źródła przed przegrzaniem
  • Zewnętrzna hermetyczna pokrywa ze wzbogaconej stali nierdzewnej
  • Elektryczny wentylator wyciągowy spalin, pokryty termoplastyczną farbą odporną na ciepło i silne sprężenia, z cewką klasy H, ze samosmarującym łożyskiem odpornym na wysoką temperaturę. Wyposażony w zewnętrzny wyłącznik zabezpieczający przed przeciążeniem.
  • Ekrany lustrzane ze stali nierdzewnej, które odbijają promieniowanie termiczne w dół.

Promienniki gazowe rurowe to bezpieczeństwo:

  • Podwójny, solenoidowy zawór gazu, wyposażony w urządzenia zwolnionego uruchomienia oraz elementy centrali sterująco – kontrolnej, urządzenie kontroli wydajności, stabilizator ciśnienia i filtr
  • Wsporniki ze śrubami wykonane z grubej stali, rozdzielone na dwie części w celu łatwego umieszczenia urządzenia
  • Mikrometryczny korek powietrzny do kontrolowania mocy i wysokiej wydajności komory spalania
  • Specjalne mechanizmy z termostatem do regulacji temperatury u źródła. Idealne do takich zastosowań jak warsztaty samochodowe, sklepy z karoserią, pracowniach stolarskich
  • Szafa sterownicza pozwala na automatyczną regulację temperatury powietrza i umożliwia kontrolę czasu pracy urządzenia

Automatyka sterująca STMP

jest idealnym rozwiązaniem dla sterowania pracą promienników naszej produkcji. Jej zaletą test elastyczność konstrukcji oraz niski koszt inwestycji. Pozwala na kontrolę czasu pracy w trybie „dzień/noc” oraz za pomocą termostatu. pozwala na podłączenie dowolnej liczby promienników w strefie.

Dane techniczne promienników gazowych rurowych

ModelJednostkaSBT 6U / 12ISBT 9U / 12U / 18I
Moc nominalnakW3045
Zasilanie elektryczneV/Hz230/50230/50
Maksymalne zużycie energii elektrycznejW8383
Przyłącze gazoweCALE3/4″3/4″
Podłączenie przewodu spalinowegomm100100
Podłączenie przewodu poboru powietrzamm100100
Waga w wersji standardkg104 / 102148 / 192 / 147
Zużycie gazu ziemnego – G20 (2,0 kPa)m³/h3,154,73
Zużycie propan-butanu – I3P (3,7 kPa)kg/h2,213,79
Ciśnienie na dyszy (gaz ziemny – G20)mbar1717
Ciśnienie na dyszy (propan-butan – I3P)mbar3535
Średnica dyszy (gaz ziemny – G20)mm4,24,8
Średnica dyszy (propan-butan – I3P)mm2,83,7
Klasa zabezpieczeniaIP 40IP 40