Co to jest COMPUTHERM KonvekPRO?

Zalety programowalnych termostatów są już znane wielu osobom, ale co ze starszymi typami konwektorów gazowych? Całkowita wymiana sieci ciepłowniczej w budynku byłaby znaczną inwestycją finansową, ale w przypadku KonvekPRO nie będzie konieczna.

Z pomocą produktu można łatwo zmodernizować stare gazowe ogrzewanie konwektorowe, dzięki czemu ogrzewanie staje się kontrolowane, a przez to znacznie bardziej energooszczędne i komfortowe. Urządzenie pozwala na sterowanie nawet istniejącymi mechanicznymi konwektorami gazowymi za pomocą cyfrowego termostatu pokojowego. Dzięki modernizacji można zaoszczędzić do 30% kosztów ogrzewania.

COMPUTHERM - KonvekPRO - Quantrax Kft. - blog

Jakie są korzyści sterowania piecykiem gazowym za pomocą termostatu?

  • Nie ma niepotrzebnego ogrzewania, ponieważ za pomocą termostatu można zaprogramować, kiedy ogrzewanie będzie działać, a kiedy nie.
  • Zapewnia bardziej równomierne ogrzewanie, dzięki czemu nie musisz wstawać rano w chłodzie, a po powrocie z pracy możesz spodziewać się ciepłego mieszkania.
  • Jest to ekonomiczne, ponieważ można precyzyjnie ustawić żądaną temperaturę, co jest ważne, ponieważ obniżenie temperatury o 1 ° C może prowadzić do obniżenia kosztów nawet o 6%.
  • Nie ma potrzeby przestawiania pokrętła na konwektorze gazowym, termostat mierzy i ustawia temperaturę automatycznie.
  • Możliwe jest również jednoczesne sterowanie kilkoma piecykami gazowymi. W takim przypadku kilka urządzeń KonvekPRO może być sterowanych za pomocą tego samego termostatu pokojowego.
  • Za pomocą KonvekPRO i termostatu Wi-Fi konwektor gazowy może być sterowany nawet przez Internet.

Jak działa sterownik KonvekPro?

Ogromną zaletą KonvekPRO jest to, że można go podłączyć do prawie wszystkich konwektorów gazowych, jest kompatybilny z innymi systemami w inteligentnych domach i można go łatwo uruchomić bez demontażu, demontażu i niszczenia konwektorów, więc nie ma potrzeby martwić się o bezpieczeństwo.

Urządzenie może włączać i wyłączać konwektor gazowy poprzez zmianę temperatury termostatu rurowego konwektora gazowego na podstawie okresów i temperatur ustawionych na termostacie pokojowym. Do pracy potrzebny jest adapter znajdujący się w opakowaniu produktu, który jest podłączony do gniazdka elektrycznego.

COMPUTHERM - KonvekPRO - Quantrax Kft. - blog

W celu łatwej i sprawnej modernizacji sieci ciepłowniczej prosimy o kontakt!